Biuletyn parafialny

XXXII Niedziela Zwykła - 12.11.2017

1. Dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – „Ocalmy Chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Więcej informacji www.pkwp.org . Ofiary składane do puszek będą przeznaczone na pomoc naszym Braciom doświadczającym prześladowań.
2. Jutro wspomnienie pierwszych polskich męczenników: świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, Krystyna, w czwartek Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, w piątek św. Elżbiety Węgierskiej, w sobotę bł. Karoliny Kózkówny.
3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych Zmarłych. Różaniec z wypominkami o 17.30, w niedzielę o 16.30. Msza Św. zbiorowa „gregoriańska” o godz. 18.00, w niedzielę o 17.00. W Katechizmie Kościoła Katolickiego czytamy: „Kościół od początku czcił pamięć zmarłych i ofiarował im pomoce, w szczególności Ofiarę eucharystyczną, by po oczyszczeniu mogli dojść do uszczęśliwionej wizji Boga. Kościół zaleca jałmużnę, odpusty i dzieła pokutne za zmarłych.” W kościele są rozłożone koperty, w których znajdują się kartki na wypominki i Mszę Św. zbiorową „gregoriankę”. Zachęcamy do skorzystania z tej tradycyjnej formy troski o naszych zmarłych. Prosimy o wpisywanie dat, kiedy szczególnie chcielibyście aby byli odczytywani Wasi Zmarli.
4. Spotkanie z kandydatami do Bierzmowania (ROK II) odbędzie się we wtorek o godz. 18.30. Osoby które rozpoczęły przygotowanie do sakramentu Bierzmowania w naszej parafii (Rok I) zapraszamy we wtorek na spotkanie w salce parafialnej o godzinie 19.15.
5. Zapraszamy wszystkich ministrantów a także osoby które pragną dołączyć do grona ministrantów we wtorek o godz. 16.00 do salki parafialnej.
6. Młodzież zapraszamy w piątek na godz. 19.00 na wspólną modlitwę.
7. Nabożeństwo do naszych patronów – Świętej Rodziny w najbliższą sobotę o godz. 12.00. Msza Św., katecheza, nowenna a na zakończenie „lurdowskie” błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Chciejmy powierzać się opiece Świętej Rodziny. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
8. Katecheza dla rodziców dzieci, które przygotowują się do pierwszej spowiedzi i komunii św. w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 17.00.
9. W czwartek 16 listopada w kaplicy Miłosierdzia Bożego przy parafii MB Królowej Polski, Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Elblągu, ul. Robotnicza 69 zostanie odprawiona Msza św. dla osób modlących się o dobrego męża i dobrą żonę. Więcej informacji na Facebooku. Szukaj: Msze Święte dla modlących się o dobrego męża/żonę - Elbląg.
10. Parafialny zespół Caritas będzie rozprowadzał od przyszłej niedzieli świece „Wigilijne Dzieło Pomocy”. Dzisiaj po Mszach Świętych wspieramy prowadzenie stołówki Caritas w naszej parafii. Wielkie Bóg zapłać za pomoc!
11. Bądźmy osobami roztropnymi, które często swoje myśli kierują ku Bogu, Przyzywajmy Jego obecność w każdej chwili naszego życia.

Intencje mszalne

Sobota, 18.11.2017
12.00W intencji Małżeństw, Rodzin i osób samotnych.
12.00Śp. Franciszek Kowalski z ok. urodz.
18.00Msza Św. Zbiorowa Gregorianka (18).
18.00Śp. Anna Jachowicz 10 r. śm.
Niedziela, 19.11.2017
7.00O Miłosierdzie Boże dla zmarłych krewnych znajomych, sąsiadów, przyjaciół i nieprzyjaciół.
8.30ZA PARAFIAN.
10.00Śp. Janina Gładka 2 r. śm. i zm. z rodz.
11.30Śp. zm. z rodz. Gajkowskich i Bachów.
13.00Śp. Maria Szramowska, Michał Sokalski.
17.00Msza Św. Zbiorowa Gregorianka (119).
20.00Śp. Elżbieta Kowalska z d. Sobal z ok. im. i urodz.