Aktualności

Wpisał Ks. Proboszcz | 22.09.2018 19:49:18

Oaza Dzieci Bożych

W naszej diecezji istnieje od wielu lat Ruch Światło – Życie. Jest to wspólnota powołana do życia przez Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. W Oazie (bo tak potocznie o niej się mówi) każdy znajdzie miejsce dla siebie. Wszystko zaczęło się od ministrantów, których ks. Franciszek zabrał na rekolekcje wakacyjne ponad pół wieku temu w 1954 r.. Później do Oazy zaczęły dołączać dziewczęta. Z upływem lat dzieci dorastały i zakładały swoje rodziny. Ks. Blachnicki widział potrzebę stworzenia miejsca w Ruchu Światło – Życie dla rodzin. W 1973 r. narodził się Domowy Kościół, czyli rodzinna gałąź Ruchu.

Obecnie w naszej parafii działa jeden krąg Domowego Kościoła oraz powstaje drugi krąg. Opiekunem obu kręgów jest ks. Damian Papierowski.

Każdy rok formacyjny w Oazie posiada swoje hasło przewodnie. W tym roku jest to „Młodzi w kościele”. Realizując hasło roku, pragniemy, żeby w naszej parafii powstała Oaza Dzieci Bożych. Tylko w trzech parafiach w Elblągu w tym roku powstanie Oaza dla dzieci, dlatego jako parafianie możemy wszyscy czuć się za nią odpowiedzialni. W jaki sposób? Zachęćmy swoje dziecko do udziału w spotkaniach. Zachęćmy swoje wnuki do udziału w spotkaniach.

A co będziemy robić w trakcie spotkań? Świetnie spędzać czas poznając koleżanki, kolegów i Pana Boga. Jedna godzina w tygodniu, kiedy dziecko znajdzie czas na modlitwę, twórczą zabawę oraz rozwój wewnętrzny.

Spotkania będą odbywały się w soboty o godzinie 11:00 w salce parafialnej. Kto może uczestniczyć w spotkaniach? Dzieci ze szkoły podstawowej. Oazę Dzieci Bożych poprowadzi ks. Marcin Rusiecki razem z animatorami: Anią i Marcinem.

Co? Oaza Dzieci Bożych
Dla kogo? Uczniowie szkoły podstawowej
Gdzie? W salce przy plebanii
Kiedy? W każdą sobotę o godzinie 11:00


Serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie w najbliższą sobotę 29 września, 11:00.

Biuletyn Parafialny