Aktualności

Wpisał Ks. Proboszcz | 13.10.2018 19:07:01

XXVIII Niedziela Zwykła

Dziś obchodzimy Dzień Nauczyciela, a w czwartek z racji wspomnienia św. Łukasza Ewangelisty – święto Służby Zdrowia. Pracownikom oświaty i Służby Zdrowia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa!

Jutro tj. 15 października przeżywamy w naszej Ojczyźnie Dzień Dziecka Utraconego. Pamiętamy o rodzicach, których spotkała tragedia utraty. W tym cierpieniu jako ludzie, a tym bardziej jako chrześcijanie pragniemy być razem i iść razem dalej. W Elblągu Msza Św. w intencji rodzin, małżeństw, a także samotnych rodziców którzy utracili swoje dziecko - przed narodzeniem, czy też po narodzeniu - sprawowana będzie w kościele pw. bł. Franciszki Siedliskiej ul. Willowa 26 o godz. 18.00. Kościół ten, został przed czterema laty wyznaczony przez Ks. Bp. Elbląskiego - jako stacyjny, czyli szczególnie miejsce modlitwy w tych intencjach. W tym roku Mszy św. przewodniczyć będzie i homilię wygłosi ks. dr Zbigniew Kulesz - wykładowca psychologii na Wydziale Teologii UWM w Olsztynie.

Rekolekcje dla rodziców, którzy utracili swoje dziecko i przeżywają żałobę oraz cierpienie, odbędą się w dniach 2-3 listopada br. w Domu Pielgrzyma w Mątowach Wielkich [gmina Miłoradz]. Szczegóły na stronie internetowej diecezji.

Trwa miesiąc październik – miesiąc maryjny. Ojciec Święty Franciszek prosi wiernych na całym świecie o modlitwę różańcową w intencji Kościoła. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy rozważań tajemnic zbawienia w dni powszednie o 17.30, w niedzielę o 16.30. Dzieci zapraszamy we wtorki i czwartki o 16.30. Odmawiajmy też różaniec w naszych domach i rodzinach.

Kandydaci do bierzmowania spotykają się na modlitwie różańcowej w kościele w poniedziałek i środę o godz. 16.30.

Biuletyn Parafialny